powrót
 
 
 
 
 

Tao zdrowia - wiosenne oczyszczanie

warsztaty gotowania Dominiki Adamczyk

18–22 kwietnia

Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na kwietniowy wyjazd z Tao Zdrowia, prawie 5 dni z dala od cywilizacji, w przepięknym siedlisku nad samym jeziorem.

Przewodnim tematem wyjazdu jest:

Dieta oczyszczająca ze szczególnym uwzględnieniem wątroby i woreczka żółciowego.

Podczas wyjazdu odbywać się będą:

Jedzenie, które wspólnie przygotujemy będzie odkwaszające, oczyszczające wątrobę i woreczek żółciowy. Całe jezioro jest do naszej dyspozycji:) 24h na dobę, bezpłatnie:)

W lecie, oprócz kąpieli w kryształowo czystym jeziorze, jest doskonałym punktem wypadowym na wycieczki rowerowe: do Kadzidłowa – mieści się tam muzeum w chacie podcieniowej z XIX i Park Dzikich Zwierząt; lub do Krutyni – centrum kajakowego, gdzie organizowane są spływy do Wojnowa- wsi, gdzie stoi dawny klasztor staroobrzędowców i cerkiew.

W niedalekiej Ukcie można skorzystać z prawdziwej mazurskiej bani.

Prowadzący:

  DOMINIKA ADAMCZYK – dietetyk TCM, prowadzi Akademię Zdrowego Odżywiania TAO ZDROWIA, wiecej Na wyjeździe poprowadzi warsztaty gotowania  i wykłady z dietetyki TCM oraz warsztat robienia naturalnych kosmetyków.

  JOANNA ŁUKASZEWICZ-BERNARDY - certyfikowana trenerka tańca metodą Dance Alive. Metoda ta polega na integracji umysłu, duszy i ciała poprzez  ruch w tańcu, szanując swoje tempo, swój wewnętrzny rytm.

Ciało Ciało pamięta całą naszą historię, wszystkie doświadczenia, emocje, doznania. Ciało magazynuje wszystko, co nie przepłynęło swobodnie. Jest skarbnicą doświadczeń i wewnętrznej mądrości. Często też jest śmietnikiem i przeciążonym magazynem starego bólu, nieaktualnych postanowień, niewyrażonych pretensji, zablokowanych emocji. Ciało bardzo dużo wie, dużo potrafi, wystarczy mu na to pozwolić. Jeśli nauczysz się słuchać swojego ciała, podejmiesz więcej właściwych decyzji, a Twoje życie będzie bardziej pełne, szczęśliwe.

Harmonia Tutaj uczymy się tańczyć w taki sposób, aby zestroić się głęboko z samym sobą i z otaczającym światem. Budujemy zaufanie do siebie, do swojej intuicji, do swojej mądrości. Uczymy się skupienia, zrozumienia, komunikacji. Wyznaczamy swoje granice i rozwijamy siłę. Uczymy się elastyczności, miękkości i otwieramy się na to, co przychodzi. Tańczymy w taki sposób przy muzyce, aby krok po kroku nauczyć się tańczyć, żyć zgodnie z muzyką duszy swojej i świata. 

Świadomość Wraz ze wzrostem świadomości siebie, ciała, siebie w relacji, otaczającego świata rośnie nasz wybór. Przestajemy być ofiarami otaczającej rzeczywistości, zaczynamy się z nią zaprzyjaźniać, zaczynamy ją współtworzyć. Bierzemy odpowiedzialność za siebie i za własne życie.

Poczucie humoru Życie bez radości, bez humoru to jak owoc bez smaku. Poczucie humoru daje nam dystans do siebie, sprawia, że życie może być przygodą i że chce nam się podejmować ryzyko. Daje też nam tak ważną i często zapominaną lekkość.

AGNIESZKA SOBCZYŃSKA – masaż LOMI LOMI NUI,  jeden z najpiękniejszych na świecie, słusznie nazywany masażem kochających rąk.   Agnieszka uwielbia masować.  To czas absolutnej koncentracji na drugiej osobie, na tym co mówi jej ciało i czego potrzebuje. Jej podróż z Lomi Lomi Nui zaczęła się 7 lat temu, kiedy trafiła na Danusię i Jurka Adamczyków i pod ich okiem ukończyła pierwszy kurs.  Danusia była pierwszym nauczycielem i dotąd pozostaje inspiracją i przyjacielem. Potem szkoliła się u Susan Pa”iniu Floyd a ostatnio u Ann Lemioux – obie nauczycielki i mistrzynie pochodzą z Hawajów i reprezentują różne szkoły Lomi Lomi Nui.  

Masaż Lomi Lomi Nui pochodzi z Hawajów, gdzie był pilnie strzeżonym świątynnym rytuałem  wykonywanym przez kahunów. Na Hawajach jest on częścią duchowej tradycji i praktyki życiowej zwanej Huną i wraz z tańcem Hula stanowi element pracy z ciałem i emocjami. Hawajczycy stosują ten masaż, by przywrócić naturalny stan ciała i duszy, by powróciła harmonia, spokój i zadowolenie, ponieważ są przekonani, że stres, napięcia i negatywne myśli są zaporą dla życiodajnej energii. Zawiera w sobie wiele obecnie znanych i stosowanych metod leczniczych, takich jak masaż relaksacyjny, akupresura, refleksoterapia czy bioterapia. Masaż Lomi Lomi działa na wszystkich poziomach ludzkiego bytu. W sferze fizycznej pobudza krążenie, uelastycznia zesztywniałe stawy, zmiękcza stwardniałe tkanki powodując ogólne odprężenie i zrelaksowanie. Lomi Lomi wpływa pozytywnie na dolegliwości układu krążenia, układu trawiennego, kostnego czy moczowo-płciowego. Ludzie z chronicznymi dolegliwościami dzięki masażowi mogą pozbyć się bólu a systematyczne zabiegi przyczyniają się często do całkowitego powrotu do zdrowia.

Masaż Lomi Lomi Nui przynosi to czego akurat potrzebujemy - dla każdej osoby może to być doświadczenie innego rodzaju – jedni odbierają go jako wspaniale relaksujący i uzdrawiający, dający uwolnienie od zmartwień i stresu; inni, jako spotkanie z sobą samym, rytuał przejścia, otwarcia na nowy etap życia. Może być chwilą wytchnienia i relaksu ale i początkiem głębokiej osobistej transformacji.

PLAN POBYTU:

ŚRODA

OCZYSZCZANIE WĄTROBY

CZWARTEK

  * 8.00 - przygotowanie śniadania * 9.00 - śniadanie * 10.00 - 12.00 - zajęcia ruchowe * 12.15 - II śniadanie * 13.00 - warsztaty - przygotowanie obiadu, wykład z dietetyki TCM * 15.00 - obiad * 16.00 - 17.30 - zajęcia ruchowe * 17.45 - warsztaty gotowania - kolacja * 18.30 - kolacja * 19.30  - wizyta w mazurskiej bani ( saunie)

PIĄTEK

  * 8.00 - przygotowanie śniadania * 9.00 - śniadanie * 10.00 - 12.00 - zajęcia ruchowe * 12.15 - II śniadanie * 13.00 - warsztaty - przygotowanie obiadu, wyklad z dietetyki TCM * 15.00 - obiad * 16.00 - 17.30 - zajęcia ruchowe * 17.45 - warsztaty gotowania - kolacja * 18.30 - kolacja * 19.30  - wizyta w mazurskiej bani ( saunie)

SOBOTA

* 8.00 - przygotowanie śniadania * 9.00 - śniadanie * 10.00 - 12.00 - zajęcia ruchowe * 12.15 - II śniadanie * 13.00 - warsztaty - przygotowanie obiadu, wyklad z dietetyki TCM * 15.00 - obiad * 16.00 - 17.30 - zajęcia ruchowe * 17.45 - warsztaty gotowania - kolacja * 18.30 - kolacja * 19.30  - wizyta w mazurskiej bani ( saunie)

NIEDZIELA

  * 8.00 - przygotowanie śniadania * 9.00 - śniadanie * 10.00 - 12.00 - zajęcia ruchowe * 12.30 - warsztaty - przygotowanie obiadu * 14.00 - obiad

Wyjazd 

CENY:

Do dyspozycji mamy: pokój 1-osobowy (wspólna łazienka na dwa pokoje) – 1500 zł/os pokój 2-osobowy z łazienką– 1250 zł/os pokój 2-osobowy (wspólna łazienka na dwa pokoje)– 1100 zł/os pokój 3-osobowy z łazienką– 950 zł/os pokój 3-osobowy (wspólna łazienka na dwa pokoje)– 850 zł/os

W cenę wliczone jest zakwaterowanie, wyżywienie, produkty do gotowania, materiały szkoleniowe, oraz udział we wszystkich zajęciach i wykładach.

Masaż LOMI LOMI (dwugodzinny masaż ciepłymi olejami) jest osobno płatny w cenie 200 zł/os - nieobowiązkowy.

Wizyta w saunie również dla chętnych osobno płatna.   Maksymalna ilość uczestników 18 osób Dojazd na miejsce we własnym zakresie. Osoby, które nie posiadają własnego środka transportu będą mogły za moim pośrednictwem skontaktować się z innymi uczestnikami. Na pewno znajdą się chętni, którzy w zamian za dorzucenie się do paliwa użyczą miejsca w swoim samochodzie.

Zapisy: