powrót
 
 
 
 
 

ENLIGHTENMENT INTENSIVE

warsztat z Shivam'em O'Brien

4–7 kwietnia

Idea Treningu Enlightement Intensive powstała w Santa Cruz, w Kalifornii, w roku 1968. Jej ojcem był Charles Berner, znany też jako Jogeswar Muni. Berner większą część życia spędził na testowaniu technik samopoznania z rozmaitych ścieżek, głównie pod kątem ich przydatności w wywoływaniu doświadczenia iluminacji (oświecenia). Zastanawiał się w jaki sposób można to doświadczenie przybliżyć zwykłemu człowiekowi, takiemu, który nie ma czasu na wieloletnią praktykę medytacji. Jego dociekania zaowocowały stworzeniem nowatorskiej techniki, która do dziś jest bardzo popularna w krajach Zachodu.

W formacie Enlightement Intensive Berner połączył dwie popularne idee: - ideę samodzielnej kontemplacji koanu,czyli mistycznego problemu-zagadki, znaną m.in. z zen, - ideę komunikacji werbalnej, popularną w psychoterapii.

Uczestnicy Enlightement Intensive pracują w stale zmieniających się parach, rozważając koan

„Kim jestem?”

Enlightenment intensive jest to trening intensywny, trwający trzy dni, podczas których cała energia uczestników skierowana jest na pracę z koanem. Obowiązują reguły monastyczne, podobnie jak na treningach zen, sam trening jednak jest ponadwyznaniowy i nie wiąże się z jakąś określoną filozofią bądź rytuałem.

Jedynym celem treningu jest wywołanie w uczestnikach doświadczenia oświecenia (iluminacji), które opisywane jest we wszystkich kulturach i na wszystkich ścieżkach duchowego rozwoju. Dodatkową korzyścią z uczestnictwa jest wzrost otwartości, komunikatywności i zdolności do słuchania innych bez osądu.

Bez względu na to na jakiej jesteś ścieżce, to doświadczenie może pogłębic twoja praktykę.

To kim jestesmy jest zakryte przez intelektrualne rozumienie tego kim jesteśmy. Niektórzy są gotowi na to, by to odkryć…

PROWADZĄCY:

SHIVAM O’BRIEN

Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów Enlightement Intensive. Jest jednym z najbardziej doświadczonych nauczycieli tej metody w Europie. Stworzył szereg warsztatów mających na celu uzdrawianie i rozwój, bazujących na tradycjach wschodu i zachodu. W swojej pracy łączy szamanizm, duchowość i psychoterapię. Pomaga rozwijać się i wzrastać pojedynczym osobom ale również wspólnocie Spirit Horse Foundation, której jest liderem. Jest założycielem fundacj Forest of Dreams zajmującej się ratowaniem i zachowaniem dzikiej przyrody w niezmienionej formie.

www.authentiself.co.uk www.spirithorse.co.uk www.parwanihall.ei

DATA: początek 04.04.2013 godz.20 koniec 07.04.2013 godz.21

dla chętnych dodatkowy dzień 08.04.2013 na integrację doświadczenia…

CENA: 1000 zł w tym nocleg (3 noce) i wyżywienie

cena dodatkowego dnia integracji - 200zł

MIEJSCE: LIPOWY DOM, Lipowo 71, Mazury www.lipowydom.pl

INFORMACJE I ZAPISY:

Monika Goszczyńska 502 626 810 Kinga Maruszczak 511 479 704

enlightenmentintensive.info@gmail.com