powrót
 
 
 
 
 

Wakacje z shaolińskim Qigongiem: relaks i zdrowie

Zaprasza Warszawska Grupa Shaolińskiego Qigong

13–19 lipca

Qigong to ćwiczenia dla osób w każdym wieku i kondycji fizycznej

Shaoliński Qigong to ćwiczenia będące częścią Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i przez wieki służyły shaolińskim mnichom do utrzymania ciała w zdrowiu i dobrej kondycji fizycznej. Współcześnie trening Qigong zalecany jest przez wielu lekarzy (medycyny zachodniej również) jako profilaktyka, ale również jako jeden z elementów w procesie rehabilitacji i odzyskiwania zdrowia i ogólnej sprawności. Odbywa się to na wielu poziomach tzn. poprzez odpowiedni oddech, pozycję i ruch ciała oraz wizualizację. Poprzez te ćwiczenia wzmacniamy powoli, bezkontuzyjnie nasze ciało; pracując z oddechem wpływamy nie tylko na prawidłowe dotlenienie naszego organizmu, ale też odstresowujemy się co działa kojąco na nasz układ nerwowy i psychikę. Poprzez wizualizację wpływamy na nasz umysł, ale także świadomie wpływamy na ruch naszej energii życiowej w organizmie. Shaoliński Qigong to nie sztuka walki tylko ćwiczenia zdrowotne.

Czas:

13-19 lipca 2014 (13-go przywitanie z kolacją a 19-go wyjazd po obiedzie)

Prowadzący:

Rafał Becker-instruktor shaolińskiego qigongu. System ten poznał najpierw od instruktora Sławomira Pawłowskiego a od 2 lat kontynuuje naukę pod okiem mistrza Shi De Honga z Klasztoru Shaolin, który przyjął go w zeszłym roku na osobistego ucznia. W 2013 roku Rafał Becker zorganizował pierwsze seminarium shaolińskiego qigongu z mistrzem Shi De Hongiem w Polsce.

Plan dnia:

7.00-7.45- ćwiczenia oddechowe + medytacja

8.00- śniadanie

10.00-11.30- 18 rąk Luohan/ Yi Jin Jing

13.00- obiad

15.00-16.30- Shaolin Luohan Zhuang Kung/shaolińskie 8 Kawałków Brokatu

18.00- kolacja

19.30-20.30- Xi Sui Jing stojąc/10 Kawałków Brokatu siedząc

21.00- wykład, pogawędki…

Ćwiczenia oddechowe będą pochodziły zarówno z tradycji shaolińskiego qigong jak i z tybetańskiego buddyzmu

Medytacja– z tradycji buddyjskiej podstawowa medytacja wyciszająca, jednoupunktowienia, uważności (szine-po tybetańsku, siamatha- w sanskrycie)

System 18 rąk Luohan (Shaolin Luohan Shi Ba Shou)-wzmacnia bezkontuzyjnie mieśnie, ścięgna i polepsza przepływ energii życiowej we wszystkich meridianach.

System Shaolin Yi Jin Jing (Przemiana Mięśni Ścięgien)- wzmacnia bezkontuzyjnie mięśnie, ścięgna i energię życiową czego efektem jest zarówno zdrowe, pełne wigoru ciało, ale również bystry umysł.

System Shaolin Luohan Zhuang Kung-system działający bardzo wszechstronnie na cały organizm

System Shaolin Ba Duan Jin(shaolińskie 8 Kawałków Brokatu)- wzmacnia bezkontuzyjnie mięśnie i reguluje pracę narządów wewnętrznych

System Shaolin Xi Sui Jing (Przeczyszczenie Szpiku)- głęboko działający system wykonywany w relaksie, oddziaływuje na „Szpik”, który wg TMC (Tradycyjnej Medycyny Chińskiej) obejmuje nie tylko szpik kostny, ale również układ nerwowy z mózgiem, układ krwiotwórczy i funkcje rozrodcze.

System Shaolin Shi Duan Jin (shaolińskie 10 Kawałków Brokatu)- system wykonywany w pozycji siedzącej w relaksie. Oddziaływuje na narządy zmysłów, układ nerwowy i reguluje przepływ energii życiowej w organizmie.

Koszt:

cena za całość 1200 zł (w tym warsztat, wyżywienie i nocleg)

Zanim wpłacisz całą kwotę bądź zaliczkę (300 zł do 13.06.14) zgłoś się, aby upewnić się czy są jeszcze wolne miejsca.

Powyższą kwotę lub zaliczkę proszę wpłacać na konto:

Rafał Becker

Nr 33 1140 2004 0000 3302 3501 0058 ( Mbank)

Zgłoszenia: r.becker@gazeta.pl bądź telefonicznie 792197374

Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat zaliczek! Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę zaliczki.